Wyjątkowe mleko Bebiko 4

Bebiko 4 Junior to mleko modyfikowane przeznaczone dla dzieci powyżej 2 roku życia. Dwuletni maluch nadal potrzebuje wyjątkowego wsparcia układu trawiennego. Mleko krowie nie dostarczy wszystkich niezbędnych składników odżywczych, niezbędnych dla prawidłowego rozwoju dziecka. Dlatego warto kontynuować przygodę z mlekiem modyfikowanym po 2 roku życia.

Wyjątkowy skład mleka Bebiko 4 Junior

Mleko Bebiko 4 zawiera cenne prebiotyki GOS/FOS czyli galaktooligosacharydy i fruktooligosacharydy, które pomagają zachować zdrową florę bakteryjną w jelitkach dziecka. W skład mieszanki wchodzą także niezbędne tłuszcze jednonienasycone i wielonienasycone, witamina A, witamina D, witamina C, witamina K, witamina E oraz witamina B6 i B12. Jest to cenne źródło najbardziej wartościowych składników odżywczych wspomagających wzrost i prawidłowe funkcjonowanie narządów.

Przygotowanie i podawanie mleka

Wykonanie napoju gotowego do spożycia jest szybkie i banalnie proste. Po drugim roku życia zaleca się przyjmowanie dwóch kubków mleka – po 200 ml każdy, o ile lekarz nie zalecił inaczej. By przygotować odpowiednią ilość należy do 180 ml przegotowanej wody wsypać sześć miarek proszku i dokładnie wymieszać, zapobiegając powstawania niepotrzebnych grudek. Następnie wystarczy ostudzić gotową mieszankę do odpowiedniej temperatury i podać dziecku. Co ważne, należy pamiętać, aby mleko podawać w kubkach, gdyż już po pierwszym roku zaleca się odstawienie butelek ze smoczkiem w celu uniknięcia kłopotów ze zgryzem i coraz szerzej rozprzestrzeniającej się próchnicy butelkowej. Warto zatem przygotować ciepły napój w kubku z ulubionym motywem dziecka, by zachęcić do spożycia codziennej dawki zdrowia. Mieszanka nadal może stanowić bazę do przygotowywania kaszek i innych potraw czy deserów, o ile dalej goszczą one w jadłospisie malucha. Zaleca się, by przygotowywać mleko bezpośrednio przed podaniem oraz spożyć je w ciągu dwóch godzin od wykonania. Nie powinno się podgrzewać go w kuchence mikrofalowej, gdyż grozi to poparzeniem. Niewykorzystaną część mleka najlepiej wylać i nie wykorzystywać ponownie, ponieważ namnożone w nim bakterie mogą zaszkodzić dziecku. Za każdym razem warto zwrócić uwagę na szczelność woreczka z mieszanką czy jest dobrze zamknięty. Należy przechowywać pudełko w suchym miejscu o temperaturze poniżej 25 stopni Celcjusza, a jego zawartość zużyć w przeciągu miesiąca. Pudełka mają pojemność 350 g oraz 800 g. Na stronie producenta, a także w sklepach internetowych można zakupić wielopaki w atrakcyjnych cenach i promocyjnych zestawieniach.

Bebiko 4R Junior

Tak jak w przypadku mieszanek podawanych mniejszym dzieciom, tak samo dwulatkom przygotowana została opcja mleka z kleikiem ryżowym. Skład pozostaje taki sam, wzbogacony jest jedynie o kleik ryżowy, sprawiając że napój staje się bardziej sycący – stanowi to świetną alternatywę dla posiłków wieczornych podawanych przed spaniem.

Warto kontynuować przygodę z mlekiem modyfikowanym Bebiko 4 po 2 roku życia dziecka, gdyż nadal potrzebuje ono wyjątkowej ochrony dla sprawnego funkcjonowania całego organizmu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *